O nás

Stařené maso z českých chovů té nejvyšší kvality

Jsme parta z Jeseníků, která suší maso a vyrábí masové proteinové tyčinky na Rejvízu, magickém místě uprostřed Jeseníků. 

Svůj první kus hovězího jsme usušili v roce 2017, tehdy spíše jako doplněk sortimentu naší restaurace. Maso chutnalo nám i našim hostům, a tak jsme se do toho pustili naplno.. 

Náš způsob úpravy masa má nejblíže jihoafrickému biltongu. Tedy, maso nejprve ošetříme, naložíme do jedinečné směsi koření a mořské soli, a potom ho necháváme 3 měsíce zrát v celku v temných komorách pod naší pečlivou kontrolou.

Na rozdíl od Jerky proces sušení masa nijak neurychlujeme tepelnou úpravou, čímž si maso uchovává svoji nezaměnitelnou chuť, měkkou konzistenci ale také důležité a tělu prospěšné enzymy, které se v mase běžně nacházejí.

Od sušení masa už jsme pak byli jen kousek k tomu, abychom zkusili zkombinovat naše TELCEK sušené hovězí maso s ořechy, ovocem a špetkou koření. Vznikla z toho TELCEK masová proteinová tyčinka, která je díky nízkému obsahu sacharidů a maximu vysoce kvalitních proteinů, vitamínů a vlákniny ideálním jídlem pro ketodiety, low carb stravování a zdravý životní styl.

Náš postup výroby je kontrolován Státní veterinární správou, kde jsme vedeni pod reg. zn. CZ 71940393.

Zpět do obchodu