O nás

Stařené maso z českých chovů té nejvyšší kvality

Jsme parta z Jeseníků, která suší maso a vyrábí masové proteinové tyčinky na Rejvízu, magickém místě uprostřed Jeseníků. 

Svůj první kus hovězího jsme usušili v roce 2017, tehdy spíše jako doplněk sortimentu naší restaurace. Maso chutnalo nám i našim hostům, a tak jsme se do toho pustili naplno.. 

Náš způsob úpravy masa má nejblíže jihoafrickému biltongu. Tedy, maso nejprve ošetříme, naložíme do jedinečné směsi koření a mořské soli, a potom ho necháváme 3 měsíce zrát v celku v temných komorách pod naší pečlivou kontrolou.

Na rozdíl od Jerky proces sušení masa nijak neurychlujeme tepelnou úpravou, čímž si maso uchovává svoji nezaměnitelnou chuť, měkkou konzistenci ale také důležité a tělu prospěšné enzymy, které se v mase běžně nacházejí.

Od sušení masa už jsme pak byli jen kousek k tomu, abychom zkusili zkombinovat naše TELCEK sušené hovězí maso s ořechy, ovocem a špetkou koření. Vznikla z toho TELCEK masová proteinová tyčinka, která je díky nízkému obsahu sacharidů a maximu vysoce kvalitních proteinů, vitamínů a vlákniny ideálním jídlem pro ketodiety, low carb stravování a zdravý životní styl.

Náš postup výroby je kontrolován Státní veterinární správou, kde jsme vedeni pod reg. zn. CZ 71940393.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení